Informácie o nás

Súčasný stav Materskej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti obce

Základné identifikačné údaje o Materskej škole :

1. Názov školy : Materská škola . Roháčik

2. Adresa školy : Ul. Novozámocká, č.300, 951 12 Ivanka pri Nitre

3. Telefónne číslo : 037/6564367, 0910775390

4. e-mailová adresa :    ms-rohacik@inmail.sk

5. Právna forma : nemá pridelenú právnu subjektivitu

6. IČO : 31827004

7. Zodpovedná osoba : PaedDr. Martina Sýkorová , riaditeľka Materskej školy

Základné identifikačné údaje o zriaďovateľovi a prevádzkovateľovi predškolského zariadenia :

1. Názov zriaďovateľa : Obec Ivanka pri Nitre

2. Adresa , PSČ : Obecný úrad,   Ul. Novozámocká č.326, 951 12 Ivanka pri Nitre

3. Telefónne číslo : 037/6564304

4. Internetová adresa : www.ivankaprinitre.sk

5. Právna forma : štatutárny zástupca

6. IČO : 31827004

7. Zodpovedná osoba : Ing. Jana Maršálková, starostka obce

Materská škola – charakteristika

Materská škola . ROHÁČIK poskytuje predprimárne vzdelávanie pre deti vo veku od dvoch do šiestich rokov s vyučovacím jazykom slovenským.

Materská škola nemá právnu subjektivitu, jej zriaďovateľom je Obec Ivanka pri Nitre.  MŠ je zriadená ako päťtriedna s celodenne poskytovanou starostlivosťou a súčasne poskytuje aj možnosť poldennej starostlivosti.

Výchovno-vzdelávací proces sa realizuje v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie v materských školách , schváleným a vydaným Ministerstvom školstva SR. Je zameraný na rozvíjanie základných kľúčových kompetencií detí. Ide o také spôsobilosti a zručnosti, ktoré umožňujú dieťaťu začleniť sa úspešne  do života. Získavať kompetencie znamená mať schopnosť a byť pripravený učiť sa po celý život.

Materská škola prevádzkuje 5 tried. Najvyšší počet detí zodpovedajúci veľkosti vnútorných priestorov (kapacita zariadenia) je 98 detí

Materská škola  je  umiestnená v troch budovách. Prvá a druhá trieda (Včielky, Sovičky) sídlia v adaptovanej  jednopodlažnej  budove  na  hlavnej  ulici v pozadí, tretia a štvrtá trieda (Lienky a Motýliky) sa nachádza v jednopodlažnej budove v priestoroch susediacej Základnej školy a piata trieda (Slniečka) sa dočasne nachádza v adaptovaných priestorochhlavnej budovy ZŠ.  Všetky budovy sa nachádzajú v tichom odhlučnenom prostredí. Priestorové usporiadanie, funkčné členenie zariadenia a vybavenie zodpovedá veku, zdravotnému stavu, telesným  rozmerom a psychosomatickému vývoju detí. Všetky priestory budovy sú účelovo využité a zodpovedajú hygienickým požiadavkám na prevádzkovanie materskej školy.

Súčasťou materskej školy je veľká oplotená záhrada, kde sú okrasné kríky, vzrastlé ihličnaté a listnaté stromy. Dva obnovené kolotoče, pieskovisko, domček, šmýkala s hojdačkami, altánok.Nové chodníky spájajú jednotlivé budovy. Na dvore sa nachádzajú nové certifikované hracie prvky a preliezky.